BAHÇE AYDINLATMA Sistemi

 Bahçe Aydınlatma Sistemi
BAHÇE AYDINLATMA PROJESİ

Bahçenizin ölçüleri, ihtiyaçlarınız ve kullanım tarzınız gibi konuların tespitinin ardından peyzaj mimarı ekibimiz tarafından "Aydınlatma Projesi" hazırlanmaktadır. Proje sayesinde ihtiyaç duyulan aydınlatma türleri, miktarı, uygulama maliyeti, enerji ve altyapı gereksinimi en doğru şekilde hesaplanabilmektedir.


BAHÇE AYDINLATMASININ ÖNEMİ

Bahçede kullanılan ürünler; akşam saatlerinde hoş vakit geçirebilmek için tercih edilirler. Önemli olan konu aydınlatmaların doğru konumlandırılması ve isteklere doğru cevap vermesidir. Dikkat edilmesi gereken ilk konulardan bir diğeri ise bahçeyi tamamen aydınlatması değil, güvenliği yeteri kadar sağlaması ve estetik görünmesidir.

Doğru bahçe aydınlatma sistemi projeleri sayesinde bahçenizin akşam görüntüsü adeta bir tablo niteliğinde olacaktır.


BAHÇENİZDE LED ve OTOMASYON TEKNOLOJİSİ

Yüksek performanslı LED aydınlatma spotları, şeritleri ve armatürleri ile bahçenizde ekonomik aydınlatma konforu sunuyoruz. Farklı renklerde çeşitleri mevcut olan LED aydınlatmalar ile bahçenizin tasarımını güçlendirebilirsiniz.

Otomatik zaman ayarı, kademeli açılma, hareket sensörü, güneş sensörü gibi teknolojik bahçe aydınlatma çözümleri ile ihtiyacınıza yönelik sistemler kurulabilmektedir. Aynı zamanda otomatik bahçe aydınlatma sistemlerimiz, akıllı ev sisteminiz ile entegre olarak çalışabilmektedir.


EMNİYETLİ BAHÇE AYDINLATMASI KURULUMU

Bahçelerde düzenli olarak sulama yapıldığı için aydınlatma elemanları ve altyapısının su ile teması olasılığı yüksektir. Bu ihtimali ortadan kaldırmak için;

 • En az altyapı eki ile kurulum,
 • Eklerde doğru su izolasyonu tekniği uygulanması,
 • Aydınlatma elemanlarının izole olması ve "IP" değeri yüksek armatür seçimi,
 • Aydınlatma elemanlarının topraklamasının yapılması,
 • Kaçak akıma karşı koruma röleleri ve sigortalarının bağlanması gerekmektedir.

BAHÇE AYDINLATMASINI KORUMA

Bahçe aydınlatma sistemlerinin altyapıları genelde farklı teknik ekiplerin çalışmaları sırasında zarar görmektedir. Bu sebeple yapılan aydınlatma altyapısının projelendirilmiş olması önemlidir.

Firmamız aynı zamanda bahçenizin çim, sulama sistemi, otomatik kapı, peyzaj, çit sistemleri gibi diğer ihtiyaçlarını da karşılamaktadır. Aydınlatma sistemi de dahil tüm işleriniz gerekli sırası ile ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Böylece aydınlatma, sulama gibi altyapı sistemlerinin peyzaj uygulamalarından zarar görmesinin önüne geçilmektedir.

Bahçenizin tüm işleri tek elden güvenle çıkabilir.


BAHÇE AYDINLATMA SİSTEMİ FİYATLARI

 

Talepleriniz doğrultusunda bahçeniz için gerekli aydınlatma sistemi planlanarak uygulama fiyatı hesaplanmaktadır. Bütçeniz doğrultusunda bahçeniz için en verimli aydınlatma sistemi kararlarını birlikte verebilmekteyiz. Bahçe aydınlatma fiyatları, bahçenizin ebatlarına ve talep edeceğiniz aydınlatma yoğunluğuna göre değişkenlik göstermektedir. Net fiyatlar için bizimle irtibata geçiniz.


BAHÇE AYDINLATMADA GENEL DİKKAT EDİLECEKLER
 • Aydınlatma yapılacak bahçedeki ağaçların ve çalıların boylarına dikkat edilmelidir.
 • Bahçeyi tamamen aydınlatmak yerine, bölgesel aydınlatmalar ve tasarruflu lambalar kullanılmalıdır
 • Eğerki aydınlatma uygulanacak yer rüzagarlı ise;rüzgara dayanıklı ürünler tercih edilmelidir
 • Deniz kenarındaki bir bahçe aydınlatması yapılacaksa tuzlu su serpintisine dayanıklı aydınlatma ürünleri tercih edilmelidir
 • İnsan gözü en iyi gün ışıgında rahat ettiği için gün ışığına yakın renkler tercih edilmelidir.
 • Doğrudan göz hizasında aydınlatma yapılmamalıdır.
 • Özellikli ağaç ve çalılarda ledli spotlar kullanılarak o kısımalr ön plana çıkarılır.
 • Mümkün olduğunca yürüyüş yollarını aydınlatarak, akşam görüş güvenliği arttırılır.